Tacen Extreme 2011

Na napsání tohoto článku jsem si vyhradil 50 minut a jsem si jist, že je to víc času, než kolik je doopravdy zapotřebí na vyzdvihnutí toho, že prohloupil každý, kdo letos do Tacenu nedorazil. Všechno klaplo a zapadlo do sebe jak iPhone do žebrákovy kapsy! Za sebe mohu říct, že to byla nejlepší feestylova akce, na které jsem kdy byl.

Teklo hodně vody, kanál s čistou vodou byl jen náš, několik playspotů zvalo k laškování téměř po celý den, sluníčko hřálo, teplé sprchy, big party, živá kapela, luxusní triko, 2 kila grilovaného jehněčího na hlavu, švédské stoly, luxusní rampa, bageta a drink pro závodníky. …ale hlavně skvělé pádlování. A to vše za 15 éček! Tacen je sice nějakých 750 km od Prahy, ale stálo to za to. A pak, v šesti lidech se to rozumně rozpočítalo, tak vo co de…

Tacen Extreme 2011, závod alpského rodeového poháru, se letos skládal ze sobotního závodu v rodeu, skoku z rampy a nedělního 4 crossu. Závodní playspot byl oproti předchozím závodům přesunut pod lávku. Tvořil se tam vlnoválec podobný tomu na Plattlingu. Byl sice mělčí, zato však rovnoměrný, pravidelný, vyšší, nedusil a šlo tam jezdit triky vlnové i válcové. Rozhodně to nebylo takové to bouchání jako v Troji. Po pár nájezdech bylo lze vyhnout se kontaktu se dnem úplně.

Účast české výpravy byla relativně vysoká. Asi čtvrtina všech závodníků pocházela z naší rodné hroudy. Početnou skupinu tvořila taky partička vodáků z Grazu, zbytek byli lokálové a Bartosz z Polska. Freestylové peklo rozpoutali především Špindlík s Bartoszem. Jezdilo se hlavně pro radost. Kdo chtěl, mohl si vypádlovat mozek z hlavy jednou pro vždy. Velmi vydařená akce. Mám jasno, příště pojedu zase.

Výsledky v rodeu:

K1M
1. místo: Jan Špindler
6. místo: Tomáš Pospíšil
10. místo: Adam Blažek

K1MJ
1. místo: Jan Havelka

K1W
1. místo: Lucie Horká
2. místo: Bety Brabcová

C1
4. místo: Martin Karabec

Kompletní výsledky na www.tacenextreme.com

Typ článku: