Jaký byl Youngsters camp Kalikovák 2011

Ahoj,
tady je krátký report z letního Youngster´s campu, který se uskutečnil první srpnový víkend na plzeňském playspotu Kalikovák.

Jak bylo avizováno předem, podmínky účasti byly jednoduché – přivézt si loďku (rodeovku nebo playboat) a umět eskymáka. Ježdění bylo naplánováno od soboty, 10 hodin dopoledne. Páni z Hracholusek nám pustili krásných 6,5 kubíku, což nám umožnilo nastavit parádní válec vhodný i pro začínající jezdce.

Celkem se dostavilo 19 youngstříků, z toho byla část již známých firem, ale přivítali jsme i tváře mně dosud neznámé, z čehož jsem měl dvojnásobnou radost. Přijeli kajakáři z Prahy, Kladna, Sokolova, Přeštic a svou troškou do mlýna přispěla i Plzeň.

Aby si zajezdil každý, byli účastníci rozděleni do 3 skupin. Se dvěma skupinkami jsme se zaměřili především na flatspiny a skupina zkušenějších jezdičů pilovala těžší triky, jako cartwheel a loop. Jednotlivé skupinky se pak ve válci střídaly a kdo zrovna nebyl na řadě, trénoval eskymáky a různé jiné flatwater radovánky. Sobotní počasí vodačení vyloženě přálo, a tak všichni vydrželi pádlovat dlouhé hodiny. Ke konci dne pak bylo zlepšení patrné u každého účastníka. Kdo neměl ani po celodenním ježdění dost, využil možnosti takřka již tradičního nočního pádlování za umělého osvětlení.

Na nedělním ránu se podepsalo deštivé počasí a únava z předešlého dne, nicméně nebylo tak zle, aby se během dopoledne vracák u playspotu pěkně nezaplnil. Po krátkém rozježdění byl na řadě malý závod, kde měl každý zájemce možnost ukázat, co se naučil. Soutěžilo se v kategorii kluků a holek a nikdo si rozhodně nedaroval nic zadarmo. Jednotlivé vítěze tu ale jmenovat nebudu, protože o tom tenhle víkend přece nebyl. Po poledni se počasí umoudřilo, a tak ze sebe mohli všichni, kdo měli ještě chuť, vypádlovat zbytek sil.

Takže díky všem, kdo pomáhali s průběhem celého víkendu a hlavně všem účastníkům, kteří svým přístupem ukázali, že je pádlování opravdu baví. A to je super. Doufám, že se budeme potkávat i na dalších akcích!

Typ článku: 

Komentáře