Freestyle fest Troja 2011 - hole riding

Pojďme se ale podívat na hlavní závod plný umění mladých chlápků, krásných holčiček, ztepilých borců i starých dobrých bastardů, zvaný hole riding.

Podle hesla „mládí vpřed“ začal hlavní závod kvalifikací juniorů ve které vyhrál Martin Maxa z TJ Union Plzeň (Od té doby, co mají Plzeňáci playspot atakují ve všech kategoriích medailové pozice) před druhým Tomášem Burianem z teamu Kayak Fanatic a třetím opět z TJ Union Plzeň Honzou Havelkou. Kromě těchto tří postupovali do finále z devíti závodníků ještě Martin Hlaváček KK Slavia Praha a Vojtěch Lukeš VKM Hradec Králové, DIWA. Ve finále nakonec zvítězil Honza Havelka se 123 body. Stříbrnou příčku vybojoval Tomáš Burian 115 bodů a na třetím místě skončil Martin Maxa 80 bodů.

Následující kategorie Youngsters budila u diváků velký obdiv. Jde totiž o začínající závodníky a i oni najížděli zkušeně do Tlamy a nedávali ji moc šancí aby jim jejich vystoupení kazila. Z devíti účastníků postoupil do finále z pátého místa Pavel Beneš TOM Úhlava, ze čtvrtého Ondřej Bukový. O třetí a druhé místo se v kvalifikaci podělila jediná zástupkyně něžného pohlaví Eliška Brůnová s Františkem Srbou oba z VKM Hradec Králové. A celou kvalifikaci s přehledem vyhrál Adam Staněk. Finálové jízdy se nejvíce povedly Elišce Brůnové a 203 bodů ji vyneslo na první místo. Druhý skončil Pavel Beneš se 163 body a třetí František Srba 153 bodů.

Jako další se do Tlamy zajeli podívat Old Bastard, kategorie chlápků dosáhnuvší 34. rok svého života. Jejich výhodou je zkušenost, takže s přehledem točili ve válci cartwheely, které patří do tzv. Old schoolových triků, takže se tak trochu k bastardkům hodí, ale dokonce tam posílali i „new schoolový“ triky jakým rozhodně například McNasty je. O titul mistra bastarda se utkalo pět chlápků a na třetím místě se umístil Venca Jezvina z Loko Trutnov se 127 body. Druhý skončil David Kupka z Konstruktivy KV se 142 body a vítězným bastardem se stal Tomáš Pospíšil se 183 body.

Následovala kategorie nejhezčí, tedy holčiček. Do Tlamy se odvážily hned čtyři. Na čtvrtém místě skončila zahraniční závodnice z Rakouska Paula Gruber s 20 body. Třetí místo obsadila Kateřina Migdauová (Vodák Sport) s finálovými 43 body. Na druhou příčku vyneslo 115 bodů závodnici ze Slovenska Evu Fillovou a prvenství patřilo Haně Vackové Team Wavesport, Aqua Týnec se 157 body.

Mezi kanoisty, tedy v kategorii C1, bojovalo šest borců. Kvalifikaci vyhrál Jan Liska alias Zoid z teamu Vodák Sport. Druhý byl Jakub Micka neboli Grázl a třetí místo kvalifikace obsadil Lukáš Červinka. Dále se finále probojoval Honza Choutka z VKM Hradec Králové a Vilda Klepač. Ve finálových jízdách se nakonec dařilo Honzovi Choutkovi, který se 182 body obsadil třetí místo. Stříbrnou příčku vybojoval s 203 body Jan Liska a Mistrem České republiky „jednopádlých“ se stal Lukáši Červinka a jeho 342 bodů.

Konečně přišla na řadu královská disciplína K1M, tedy chlápků, kteří s kajakem létají vzduchem tak vysoko až se tají dech. V Tlamě se představilo celkem pětadvacet týpků a do semifinále postoupilo deset z nich. Byl to z desátého místa Tomáš Pospíšil známý také jako Slunďa, z devátého místa Jirka Langer, z osmého místa Maty, tedy Martin Kučera ze Sokolu Troja. Na sedmém místě se v kvalifikaci umístil Petr Prause, Pepe, (Vodák Sport Team). Šestý byl Ondra Křivánek (3F), pátý Jan Bubník (Vodák Sport), čtvrtý Jan Špindler Špindlík (Boulder V síti) Ze třetího místa do semifinále postupoval Štěpán Vohradský, ze druhého Rakušan Marcel Bloder a první místo kvalifikace obsadil Bartosz Czauderna. Rozhořel se tedy semifinálový, velmi vyrovnaný boj, který nakonec nominoval pět finalistů. Byl to z pátého místa Jirka Langer, ze čtvrtého Marcel Bloder. Třetí místo semifinále patřilo Ondrovi Křivánkovi, druhé Honzovi Špindlerovi a jako první postupoval Bartosz Czauderna.

Finále kategorie K1M je vždycky pastva pro oči a nebylo tomu na Freestyle Festu 2011 jinak. Po tuhém boji skončil na třetím místě Rakouský reprezentant Marcel Bloder se 495 body. Druhé místo obsadil Polský závodník Bartosz Czauderna se 603 body a Mistrem ČR ve Freestyle kayakingu se stal Honza Špindler s 630 body.

Kompletní výsledky naleznete zde: Freestyle fest Troja 2011 výsledky

Typ článku: