Finále ARF Cupu & Majstrovstvá Slovenska 2011

Finále celého alpského turné se konalo 24.-25. září na umělé slalomové trati v Čunovu. Dvě sezóny jsem pro zranění vynechal, a tak jsem se už nemohl dočkat 5ti dnů na luxusní divoké vodě. Jak bych však suše shrnul své dojmy po 3 letech absence? Jednodušší kanál, trapný playspot, méně závodníků ale kvalitnější výkony, slabší organizace i atmosféra. Avšak díky malému množství pádlerů, dokonalému letnímu počasí, čunovským peřejím a bezva kámošům jsem ze Slovenska odjížděl zcela uspokojený. Teplá, Střela ani Trnávka prostě nemohli konkurovat.

V Čunovu jsem se opět utvrdil v přesvědčení, že bez kvalitních playspotů bude freestyle živořit na samém okraji kanoistických disciplín. Ježdění v mělkém, pulzujícím playspotu pro mě nebylo radostí, ba dokonce ani po přestavbách, které jej objektivně vylepšily. Nepravidelný válec umožňoval jezdit triky především u levého břehu, při dobře nasazeném loopu jste mohli čekat náraz do dna, vracák u pravého břehu zlepšil návrat zpět na pěnu, samotný válec však dobře držel a nebyl přitom zákeřný ani pro začátečníky. Docela ideální místo pro nácvik cartwheelů a podobných triků. Sněženky a machři nejtěžšího kalibru tam samozřejmě zabíjeli neskutečně a rozstříleli playspot těmi nejolovnatějšími figurami. Tomo Andrassy při jedné své neuvěřitelné finálové jízdě nasázel opravdu všechny možné triky takovým způsobem, že ještě do vypršení časového limitu stačil dát okatě všem divákům najevo, že už není co předvádět. Zcela zaslouženě se stal mistrem Slovenska a po 10 letech tak sesadil z trůnu Petera Csonku.

Kromě hlavního závodu proběhl velmi zábavný Fun Slalom a také Kayak Cross. Výsledky najdete níže. Sdílnější k tomuto víkendu asi být nedokážu, protože jsem většinu času strávil v lodi a maximálně si to užíval. Na jednotrikové vlnce Kohút jsem si našel dostatečný prostor pro svoji frýštajlovou vášeň, takže jsem nic dalšího neřešil. Pepe zajel úžasné jízdy a vybojoval úctyhodné 5. místo. Tatko, Bubáč, zahojený Zoid a mnozí další si orgasticky zajezdili na creekovce a večery se zase grilovalo jak o život. Maťo mův a jeho ranní, šokující procitnutí na hotelu, polské těstoviny v krvi, Červinkojc mobilní květinová zahrádka, Haničina božská buchtička, spontánní fire show a hořící dredy, střízliví junioři a jejich zeleninové vývary, Pepeho taneční kreace připomínající zásah speciální jednotky SEALs, Bartozsova divoká maminka, Pulcův klidný večer, Karabáč v čele grazí smečky při mohutné oslavě každé výhry v tombole, Tatkův hod Puka do playspotu a následná záchranná akce… o tom všem bych dokázal psát podrobněji, ale nechce se mi. Věřte, lepší bylo být u toho a prožít to. Takže jestli vás mrzí, že jste přišli o zajímavý víkend, neváhejte a doražte příští rok do Čunova. A beďaři ať raději vystřelí na Střelu, ať je Čunovo zase jen naše!

Další důvody, proč jste měli přijet:

 • Kdo nechtěl závodit, zaplatil pořadatelům pouhých 6 EUR a mohl celé 3 dny využívat kanál i kemp zdarma.
 • Sobotní bufet poskytl od 21. do 22. hodiny 50 % slevu na vše, ve 23 hodin vyhlásil socialismus na jídlo.
 • Kvůli Kayak Crossu pustili levé horní rameno.
 • Lístek do tomboly za 0,5 EUR vám mohl hodit permici na celý rok, triko, batoh nebo i poukaz na nějakou atrakci v areálu sportoviště.
 • Živá kapela hrála na sobotní party až do 1 hodiny ráno.

Zajímavosti:

 • Startovné: 15 EUR.
 • Startovné mimo hlavní závod: 6 EUR.
 • Poplatek za 1 hodinu na kanále je 7 EUR + vratná záloha 10 EUR.
 • Poplatek kempu za 1 noc 3 EUR.
 • Poplatek kempu za auto na 1 noc 3,5 EUR.
 • Nafta byla levnější než u nás asi o 50 haléřů na litr.
 • Jídlo na Slovensku bylo o něco dražší než u nás.
 • Vzdálenost Praha-Čunovo je 360 km.
 • Aktuální kurz 1 EUR byl 24,655 Kč .

Typ článku: 

Komentáře

Obrázek uživatele Grázl

Dobrej článek Slundo, jen

Dobrej článek Slundo, jen s tim spotem bych s tebou nesouhlasil... Tohle mít v Praze tak jsem na vodě pečenej smaženej...