Triky

Trophy Move

Trophy Move, je trik, který není v tomto seznamu triků, a který buď zadá porotce na začátku závodu, a nebo který při vaší jízdě uzná jako fakt pěkný ”nenámý trik”. Většinou to bývají nějaká comba triků, nebo trik, který jde udělat jenom na určitým playspotu.

 

Helix

Helix je vlnová figura, k jejímuž objevení se hlásí Steve Fisher. Vznikla jako pokračování flip turnu. Helix je „jen“ jeho pokračováním, kdy nezaseknete záď v půlce rotace, ale dotočíte celých 360 º hlavou dolů. Samozřejmě končíte ve Frontsurfu s hlavou nahoře. Felix je v podstatě totéž, jenže ve válci nebo na vlně, a namočíte si při něm hlavu.

Air Screw

Aerial Screw (California roll) se dá nejlépe popsat jako kick flip během surfování. Nejlépe se tento move začíná tak, že se co nejrychleji rozjedete na hraně z vršku vlny tak, jako by jste chtěli udělat Aerial Blunt, ale v okamžik kdy by jste švihli špičkou pod sebe se s co největší intenzitou zvrhnete a zvednete šroubem od zadu na druhé straně, přičemž vám pomůže green water přitékající na dno špičky a hany přes kterou se otáčíte. To vše co nejrychleji a s velkou razancí.

Roundhouse

Round House je v podstatě plochý Blunt. Pokud se budeme snažit o Blunt a nepovede se nám dostatečně zvednout záď, je to Round House či dynamická plochá půlotočka. Blunt je v pravidlech popsán jako vertikální dynamická otočka – přehození zádi – nad zelenou vodou. Pro nácvik je ideální hladká rychlá vlna ve tvaru srpku měsíce. Na ní využijeme hlavně její ramena. Pro první pokusy je dobré zvládat surfing – pohyb po vlně, případně i Flat Spin, který ovšem ke zvládnutí Bluntu není potřeba.

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - Triky