Playspot v Roudnici

Obrázek uživatele Vilda

Letos, někdy na přelomu Jara a Léta, se mi stalo, že jsem v Roudnici potkal Kubánce. Jak asi leckdo ví, Kubánec má co dočinění se stavbou, resp. rekonstrukcí kanálu v Roudnici. No, první pokusy o vytvoření playspotu zde nedopadly vůbec dobře. Při našem výše zmiňovaném setkání, které proběhlo tři roky po otevření kanálu, mi byly nad plechovkou Plzně vylíčeny plány na další pokusy o vyladění freestylového terénu, od počátku zamýšleného zhruba v polovině trati – pod mostkem. S velkou radostí jsem si uvědomil, že to Kubánec furt nevzdal. Samozřejmě jsem se ale preventivně obalil jistou skepsí.

Teď je týden před Čerťákama. Včera jsem se s Plzeňákama potkal náhodou znovu. Jejich slova zněla jasně: „Jsme to vyladili.“ V očích jsem přitom viděl spokojenost s vlastním dílem. Rozhodl jsem se to tedy otestovat. A verdikt zní zase jasně: „Oni to vyladili.“

Jasný, všichni pamětníci budou na adresu playspotu tvrdit, že: „… ale v tom Vrbným tenkrát (před asi stopatnácti lety-pozn. autora)“, nebo “A na Plattlingu je to zase takhle“, případně podobné variace toho samého. Playspot není úplně easy. Je to dost fofr, takže to chce být taky fofr. Důležitější (a pro mě i dost překvapující a ohromující), že se v tom opravdu dá jezdit. Není to jako práce s buzolou, ale po troše cviku si tam zajezdí všichni od Bětíka po Trnku. (Kajakáře s příjmením začínající na „A“, ani na „Z“, někdy v minulosti provozujícího freestlye, neznám)

V současnosti jsou s playspotem problémy mírně politické, protože Roudničtí nechtějí měnit permanentní podobu kanálu v průběhu sezony. Ale třeba se nám zadaří na příští sezonu. Rozhodně už teď plzeňská sekce dává dohromady plány na uspořádání závodů v Roudnici, což mi zavání takovou mírnou zeměpisnou šmakocinou. Doufám, že až to příští sezónu nastane, dojedou všichni na tu správnou adresu – kanál v Roudnici nad Labem.

Vilda

Czech Republic

V článcích: 

Přidat komentář

CAPTCHA
Slouží k ověření, zda jste skutečný návštěvník a k zabránění spamu