Karlovka

Snad každý fanda rodea touží po ideální vlně. Jedna taková je i v centru Prahy kousek od Karlova mostu na Novotného lávce.

I když na ní neustále čekáme, tvoří se tak jednou za dva roky. Naposledy byl ideální stav na Květnou neděli.
foto: Pavel Bendl lokalizace: Praha, jez sto metrů nad Karlovým mostem

popis: vlna i válec. U levého břehu hned z nájezdu ideální na surf, backsurf, flatspiny, jdou i blunty. Více ve středu řeky je válec kde jdou i cartwheely a ostatní vertikální figury. Za ideálních podmínek srovnatelné s Plattlingem

"vodočet": dostatek vody jen párkrát do roka, někdy ani to ne. Ideální stav vody je pokud teče přes zídku plavební komory na levém břehu voda již v úseku mezi Mostem Legií a jezem. Minimum je zatopený poslední schod plavební komory vedle jezu, protože odtud se k jezu najíždí.
ostatní: nasedání na vodu je ideální na "pláži" pod schody na nábřeží pod Mostem Legií.
Přímo u playspotu plac na odkládání věcí, střídání lodí, fotografování atd.

Město: Praha

Adresa: Praha, u Novotného lávky

U řeky: Vltava

Czech Republic

V článcích: 

Komentáře

je tu jenom jedna věc která by mě zajímala.Stop to je dobrý jak mám zjistit Kdy teče hodně vody???

dodatek

taky by mozna neskodilo zminit, ze hned za tou vlnou se dela celkem silnej valecek, kde se daj fajnove tocit vertikaly, a taky ze v ty druhy casti jezu (napravo po proudu) je za tohohle stavu skvela vlnka, ktera se vic bali a lip drzi a je uplne idealni na blunty, akorat tam netece tolik vody a je tam vetsinou docela melko (s Igem jsem tam parkrat pri vertikalach bouchnul), kazdopadne to je naprosto bezkonkurnecne nejelpsi spot v tyhle republice, takze snad zase za rok a pozor na floidy :)

Zkus obcas zavolat na povodí

To by me zajimalo, jak to vypadalo za povodni

Přidat komentář

CAPTCHA
Slouží k ověření, zda jste skutečný návštěvník a k zabránění spamu