Ronin válečník ve vlně

Ronin - v překladu z původního jazyka „japonštiny“ doslovně znamená: někdo, kdo žije jako vlna v moři (pobuda bez zázemí nebo pána).
S RONINem jsem se poprvé seznámil na prvním závodu světového poháru na ottawském Garburatoru. První jízda mne upřímně vyděsila. Neskutečně rychlá loď, která reaguje na pouhou myšlenku resp. na sebemenší pohnutí lodi přes hrany. To jsem si říkal:
„No potěš!“ Ale tento fakt byl dán nepřirozeně rychlou vlnou a ještě rychlejší lodí na ní.

Příspěvek spadá do kategorie tiskových zpráv.

Podruhé jsem měl možnost loď vyzkoušet na druhém závodu World C, kde jsem ji dokonce dostal od výrobce a majitele Liquidlogic Shane Benedikta. Když jsem ji vyzkoušel v takové „pidi“ vlnce (no, pidi, myslím, že v ČR by nám stačila), musel jsem ocenit lehkost, se kterou se pohybovala po zelené, celkem pomalé vlně. Stačí nechat loď sklouznout po hraně a pak rychle změnit náklon na druhou stranu a loďka sama vykouzlí krásně technického air blunta.
Hned následujícího dne jsem si RONINa vyzkoušel při sjíždění úseku řeky, na které se nacházel závodní playspot. Stávala z míst obtížnosti WW III-IV + jeden malý skok cca tři metry. Loď dokázala krásně projet vše, do čeho jsem ji navedl. Neměla tendenci se zapichovat a zatápět zadek, při průjezdech a menších stupních byla stabilní a pocit z jízdy na ní byl nepopsatelný!
Úplně na konci jsem měl možnost vyzkoušet válec a loď mne opět nezklamala. Nádherně řízené loopy, clan cartwheely, mc nasty, ve všem mně loď pomohla.

Myslím, že Ronin je optimální varianta do našich zeměpisných šířek, tzn. malé vlnky a válce, kde určitě oceníme její hravost. Loď je navíc vybavena pěnou chránící nohy a zabraňující vzniku bolestivých otlačenin.
Přeji hodně radosti s poznáváním vašeho vlnového bídníka!

Honza Špindler

Technická data:
Ronin 49 - délka:185 cm, šířka: 62cm, výtlak: 186 litrů
Ronin 59 - délka:188cm, šířka: 64cm, výtlak: 223 litrů

Kajaky Ronin rozšiřují nabídku freestylových lodí Liquidlogic. Ronin 49 je velikostně posazen mezi Vision 44 a Vision 56. Ronin 59 pohodlně pojme jezdce s dlouhýma nohama při dostatečném komfortu, kteří měli problém se vtěsnat do kajaku Vision 56.

Vybavení tradičně komfortní:

  • novinkou jsou stavitelné opěrky stehen, nejen do stran, ale také nahoru a dolu. Jednoduše se přizpůsobí velikosti vašich stehen.
  • stavitelná polstrovaná sedačka se stavitelnými opěrkami boků (ke každé lodi jsou 2 páry vymezovacích pěnových destiček pro přesné nastavení). Opěrky boků lze posouvat do všech stran a jsou přichyceny pomocí 2 šroubů s širokou podložkou. Horní část opěrky je fixována suchým zipem.
  • opěrka nohou je tvořena blokem z pěny, který lze snadno upravit na požadovanou velikost a ten je vložen do pěnového trychtýře, který dodá pohodlí při pádlování.
  • 2x kovové úchyty Black Diamond
  • nápojová láhev se širokým hrdlem (v pohodě se do ní vlezou klíče od auta, mobil a nějaké ty drobné na pivko).
  • ¨

Testovací lodě k dispozici včetně verze C1.

Tisková zpráva nemusí vyjadřovat postavení ani názory CNAWRu.

Typ článku: