Plovací vesty Langer

Plovací vesty Gravity, Launcher či Epic V byly představeny jako vzorky již přede dvěma roky. Finalizace vývoje a výroby trvala poněkud déle, ale výsledek stojí za to. Série kvalitních, dobře padnoucích pohodlných vest pro širokou škálu pádlerů od začínajících až po experty. Při tom žádné zbytečnosti, ale účelná správně vybavená plovací vesta s velmi dobrým výtlakem, která pomůže při plavání i v těžké velké vodě.

Příspěvek spadá do kategorie tiskových zpráv.

Vesty mají stejný střih, tvarově do „oválného trojúhelníku“, který minimálně brání volnému pohybu. Jezdec v podstatě vestu na těle necítí. Upevnění na tělo zajišťuje souprava bočních dotahů, která vestu napasuje nejen na tělo modelky. Dotahy přes přezky zpočátku jdou obtížněji, ale alespoň se nepovolí a vesta stále dobře sedí na těle. Bezpečnostní popruh v tahu s vypínatelnou přezkou (u vest Epic V umístěnou na středu a u typu Launcher na straně) je upevněn v jednom bodě, takže se nemůže ani po vypnutí ztratit a odplavat. Jeho odepnutí nesníží držení vesty na těle, což je jedině správně.

Vesty jsou vybaveny reflexními prvky na zadní části a na ramenech, to „nedejbože“, kdyby vás musela v kaňonu hledat helikoptéra. Vesty Langer se dá však použít nejen na divokou vodu, ale i na seakajak a tam se reflexní prvky hodí ještě více. Materiál povrchu je robustní nylon (Cordura), který je velmi odolný proti oděru.

Popruhy jsou vestou prošity a celek je velmi pevný, což oceníme až teprve tehdy, bude li jezdec za vestu tažen z proudu při záchraně. Vnitřní pěna je tvarována tak, aby příjemně obepínala tělo, takže vesta není „nepříjemně tvrdá“.

Vesty jsou dodávány ve dvou barvách, chlorově žluté a cihlově červené, což vzhledem k celkovému designu působí velmi příjemně. Velikostní řada je klasická – S, M, L, XL, přičemž S padne i drobným něžným dívkám a XL více jak stokilovému chlapovi.

Langer Gravity

 Langer Gravity

jednoduchá vesta, pohodlného střihu, určená pro trénink freestylu, lehká sportovní vesta. Uvnitř je skrytá kapsa vhodná k uložení čehokoliv… Barvy cihlově červená a chlorově žlutá…

Cena 2490,- Kč

 Langer Gravity back

Více o vestě Langer Gravity

 

Langer EPIC V

 Langer EPIC V

Přední kapsa se hodí pro uložení menších věcí jako je píšťalka či nůž. Vnitřní kapsa na zádech vesty je určena k uložení například dokladů ve vodotěsném pouzdru (také dodává HG sport).

 Langer EPIC V back

Pod rameny vesty (u modelů na divokou vodu) jsou dva „D“ kroužky pro uchycení hopšňůry, případně dalšího materiálu, např. karabiny. Barvy cihlově červená a chlorově žlutá…

Cena 3450,- Kč

Více o vestě Langer EPIC V

 

Langer Launcher

Téměř stejná vesta jako Epic V s tím rozdílem že je přidán boční zip pro snazší svlékání /ocení ženy/ a taktéž přezka je umístěna na boku vesty...

cena 3690,- Kč

Více o vestě Langer Launcher

 

Tisková zpráva nemusí vyjadřovat postavení ani názory CNAWRu.

Typ článku: