Nová generace pádel GIT od Profiplastu

Česká kvalita za české ceny!

Již v minulé sezóně začal Petr Panenka vyvíjet u nás novou technologii pro výrobu listů pádel, tzv. GIT (Gas Injection Technology). Po roce zkoušení a testování se vyladila forma i celý proces výroby a nová pádla jsou na světě. Navíc nové tvary se osvědčili na výbornou a ve své kategorii snesou srovnání se světovou špičkou!

Příspěvek spadá do kategorie tiskových zpráv.

GIT (Gas Injection Technology) – jedná se o listy pádel nové generace, které jsou vyrobeny z termoplastu s uhlíkovými vlákny a jsou výrazně vylehčeny dutým žebrem vyfouknutým plynem pomocí technologie GIT. Žebro pádla s dvojím profilem navazující na zesílení na konci listu zaručuje vysokou pevnost a materiál s uhlíkovým vláknem velkou houževnatost a odolnost proti otěru.

Ninja a Xena bojovníci na WW i Freestyle

Nové technologie využívají zejména kajakářské listy Ninja a Xena. Ninja je jedním z nejlepších pádel na trhu vynikající svojí univerzalitou použití jak pro Freestyle tak i na divoké WW.
Ninja je ve vodě velice stabilní, neflatruje a snadno se vodou protahuje při všech možných záběrech. Také je zde volen ideální kompromis v profilu listu, který je dostatečně měkký pro špičkovou ovladatelnost a silný kontra záběr při Freestyle. Zároveň však stále schopný silného záběru vpřed na WW.
Xena je list s velkou plochou vyhovující zejména „chlapům“ a silovým jezdcům kteří se chtějí do záběru pořádně opřít. Ovladatelnost je díky zvolenému profilu stejná jako u Ninji.

Technologie GIT je použita i u asymetrického,freestylového C1 speciálu AIR a turistického listu Trapper, ten je určen pro turistiku a WW.

Osvědčené klasiky

Samozřejmě že v nabídce firmy Profiplast zůstávají osvědčené modely. Z kajakářských listů to jsou klasiky jako Delta a Kosatka, kvalitní odolná pádla na WW za velice dobrou cenu. Z kanoistických je to pak Extrém Beta – velmi univerzální pádlo i do nejnáročnějších podmínek a legendární model Slalom – list určení hlavně na turistiku a rekreaci, nicméně ani WW mu není cizí.

Kvalitu pádel Profiplast zná spousta vodáků u nás, ale i v zahraničí, zejména listy vyrobené GIT technologií oceňuje řada dobrých jezdců. Jen namátkou: mistr mléčné dráhy a přilehlých galaxií Jirka Kopečný alias Kopeček, specialista na Freestyle i extrémní WW. Kajakář Jiří Srbek a kanoista Petr Kment, další dvojice zaměřená hlavně na hodně těžkou WW a creeking. Singlíři Lukáš Červinka a Zoid si s pádlem AIR dolétli pro nejednu zlatou medaily na freestylových závodech i nás i v zahraničí. Maruška Podušková také nedá na Ninju dopustit. Na vývoji pádel a testování se velkou měrou podílí Kosatka – chronický vodák, a nutno říci že Ninja se mu opravdu povedl.

Veškeré další informace o pádlech a dalších výrobcích firmy Profiplast najdete na této adrese:
www.PROFIPLAST.cz.

Tisková zpráva nemusí vyjadřovat postavení ani názory CNAWRu.

Typ článku: