Kvalifikace na MS

Loni naše reprezentace rozhodně nebyla v Evropě do počtu a proto se se zájmem očekávalo, kdo z Čechů že vtrhne na mezinárodní rodeovou scénu letos. Rodeová základna se čile rozrůstá a neustále se objevují nové talenty, které nenechají naši špičku v klidu. Navíc se letošní česká kvalifikace jela v Plattlingu, všeobecně dobře známém a především kvalitním playspottu, a to společně s Němci a Holanďany. Takže bylo jisté, že bude na co koukat. Kdo přijel, neprohloupil.

Očekávalo se solidní počasí a déletrvající mrazy mělo vystřídat jarní sluníčko. Pravda, z pátku na sobotu bylo ještě poněkud chladněji (po pravdě spíše strašlivá kláda, viz foto) ale všechny rozehřála ta senzační podívaná, která se ve válci konala takřka celý den. Atraktivní jízdy byly bohaté i na překvapení a mnozí neprávem podceňovaní pádlisté přeskočili i své nahorunosaté vzory. Zmíníme třeba Jakuba Němce, který na loňské Tour nepředvedl vlastně ani flatspin a letos v mezinárodní konkurenci juniorů obsadil solidní sobotní 11. místo. Jízdou "na jistotu alias 150 flatspinů" vystoupala na slušné 8. místo (3. mezi Češkami) Bára Houbová. Loňský junior Honza Bubník mezi "chlapy" poskočil na 28. místo. Jezdci, u kterých se čekalo, že si nominaci vyválčí, byly k vidění opravdu hodnotné výkony i (celkovými) výsledky: Lenka Kučerová-Novotná 4. (1. z Češek), Honza Kolář 10. (1.), Zajíc 12. (2.), Kopeček 15. (3.), Ondra Husák 16. (4.), loňský junior Vohraďák 17. (5.). Kačenka Migdauová svou kategorii K1JŽ dokonce vyhrála&

Protože u rodea nejde jen o výsledky ale v neposlední řadě taky o pocit a večírek, je třeba kladně zhodnotit i sobotní párty s ohněm a českým pivem. Nálada byla výborná a nových kamarádů bezpočet.

Nedělí pokračovala bezvadná podívaná, i to počasí se už vylepšilo a tak si všichni jen užívali freestylového svátku. A že se nemohli nudit dokazují opět výsledky. Perlička na závěr - famózní jízda Tobiase Bershe, celkově nejlepšího kajakáře, který vyhrál velkým rozdílem, zahrnovala kromě sady cleanwheelů i loop a Tricky-woo. A kdy se vám poštěstí vidět někoho takového v akci na vlastní oči? Navíc náročnější triky byly k vidění i v sestavách dalších borců, vesměs se však spokojili "pro jistotu" jen s jedním - šlo o hodně. A odpověď na tu původní otázku, kdo tedy bude válčit o body v evropské tour za českou trikoloru?

Kvalifikovali se:

K1M: Honza Kolář, Honza Lásko, Jiří Kopečný

K1Z: Lenka Novotná, Petra Druckerová

C1: Štěpán Fiedler, Eda Doskočil

K1JM: Jakub Němec

K1JZ: Kačenka Migdauová

Divoké karty: K1M : Vohraďák, C1: Ríša Hrček

Náhradníci: Budou určeny po prvním závodě CNAWR Rodeo Tour na Moravici

Typ článku: 

Komentáře

video

Pro:Honza Čejp
Kde je prosímtě to video co jsi říkal?

Re: Re: video

Look_asi, kterej prehravac to prehrava?? Windows madia player najde, DivX 2.0 taky ne. Poradíš mi?

video

Curak: no prece Quick Time player!!M.