Co dělají Rodeisté v Zimě?

Rozhovor vyšel ve zkrácené podobě v magazínu HYDRO na CNAWří dvoustraně. Dnes se nebudeme zabývat jeho myšlenkami, sny, a bláznivými nápady jak sjíždět schody, ale zeptáme se konkrétní "persóny" tohoto sportu Davida Kupky.

Je jedním z reprezentantů, aktivní člen výboru CNAWR a obecně velmi oblíbenou postavičkou vodácké komunity.( A co mi zdůraznil "singlíř" tedy jeden z mála aktérů královské kategorie C1)

Cnawr: Ahoj Davide

David: Ahoj

Cnawr: Na úvod našeho rozhovoru jsem měl připravenu jednu osobní otázku . Jelikož vím že ti říkají Davídku chtěl jsem se otázat proč, avšak vzhledem k tvé výšce a výrazu v obličeji tuto otázku vynechám&..

David: Drzoune!

Cnawr: Davídku, dnes jsme se tu sešli proto abychom čtenáře seznámili s tvými aktivitami co by zástupce rodea v zimě.Jak tedy trávíš svůj volný čas a jaká je tvá příprava na závodní sezonu v době kdy řeky jsou převážně zamrzlé a neoprén si dáváme akorát na nastydlé ledviny či vysedáváme u kachlových kamen našich babiček?

David: Nic (hurónský smích)

Ne! Jsem osoba mnoha zájmů a mimo rodea se věnuji lezení. Jsou to sporty dosti rozdílné mají však i mnoho společného.

Cnawr: A co tedy děláš pro udržení kondice ? Ptám se proto, že i lezení je spojeno s pobytem v přírodě stejně jako rodeo. Chodíš do Fitness klubů nebo do posiloven?

David: nejdříve vyvedu Tebe i čtenáře z omylu ( Ti znalí prominou ) lezení už dlouhou dobu není čistě letním sportem. To od té doby, kdy začaly vznikat umělé lezecké stěny, stalo se lezení sportem celoročním. A tímto jsme se dostali k mé zimní přípravě, která mi zajistí, že při první příležitosti na vodě udržím po zimě pádlo v ruce, a vměstnám se s jistotou do své lodi aniž bych nadával na množství zkonzumovaného cukroví o vánocích. Lezení je taková super posilovna , avšak žádné vrzající stroje, smrad zpocených těl okolních nabušenců, kteří na povadlé tělíčko hledí s despektem a úšklebky. Já osobně navštěvuji boulder stěnu, což je, pro upřesnění, stěna na které se nepoužívá Lano je nepříliš vysoká naopak ale taky o to technicky obtížnější.

Cnawr: Davídku také jsi se zmínil že nás pozveš někam kde si přijde na své i oko rodového příznivce? tak nás nenapínej a sděl čtenářům co pro ně máš!....

David: Vážení čtenáři, tímto bych Vás rád pozval do Boulder Baru na lezeckou stěnu v ulici V Jámě 6/1263 v Praze 1,ale především na výstavu fotografií spojenou s promítáním. Výstava začíná 20.3 a potrvá nejméně 1měsíc. Zde mimo možnosti potrápit tělo na stěně, shlédnout film či fotografie, můžete doplnit tekutiny na místním skvělém baru PS: s sebou vám bude stačit tričko, trenýrky ručník a dobrá nálada o zbytek je postaráno na místě doporučuji se na stěnu předem objednat jelikož je kapacita je omezena více info na www.boulder.cz.

Typ článku: 

Komentáře