Pravidla pro WC – změny oproti loňsku

Tady jenom v bodech shrnu změny v pravidlech pro WC oproti pravidlům, podle kterých se jela loňská tour.

Změny v seznamu triků

 1. Přidány airové varianty od následujících triků – Roundhouse, McNasty, Phonics Monkey
 2. Přidána cleanová varianta Lunar Orbitu
 3. Přidán nový trik – Airwheel (cartwheel při kterém loď vyskočí z vody – 50b.)

Změny v bodování triků

 1. Shuvit – 20-->10
 2. Tricky Woo – 150-->120
 3. Loop – 70-->80
 4. Space Godzilla –100-->90
 5. Phonics monkey – 150-->160 (AIR 180)
 6. Lunar orbit – 150-->110 (CLEAN 130)
 7. AirMcNasty – 170

Změny bonusů

 1. huge – 40b (v pravidlech je že je možné jej udělit vícekrát pro jeden trik pokud je tento trik vícekrát předveden a pokaždé dostatečně vysoko… přijde mi to jako blbost ale je to tam)
 2. linked – 10b (bonus se přidává k jakémukoliv triku který závodník plynule naváže do jiného triku)

Změny systému

 1. Semifinále se jede pokud je 11 a více závodníků.
 2. Nejsou povolené cvičné jízdy přímo před rozjížďkou.

Asi jsou tam i další změny, které se týkají rozhodčích atp… ty ale nejsou až zas tak podstatné.
Časem možná přibude kompletní překlad.

Typ článku: 

Komentáře

změn je více

no těch změn je tam více, hlavně změna systému finálových jízd z Head to Head na nejlepší ze tří.

RE

Na hnidopisstvi hnidopisstvim...
1. Ze se WC pojede na tri jizdy je jasne uz dyl jelo se tak posledni MS a nespocetnekrat se to tu resilo. Proto sem to (nevedome) opomnel.
2. Popisoval sem pravidla pro WC tak do me nerejte ze je prece jasny ze se na nasich regionalnich zavodech rozjizdeni pred jizdami povoli. V pravidlech pro WC je ze ne. Dal sem si tu praci ze sem to precet a tuhle DULEZITOU zmenu sem zduraznil. a jestli je argument ze si mame v Kadani nacvictit na WC tak by se to melo udelat presne stejne a to vcetne organizace.
3. Schvalovani nemuze prece probehnout kdyz jedinej clovek co to alespon trochu cet sem ja...no offense ale ani ja sem je necet cely... takze zmen bude mozna dost a to zvlast v kompetenci rozhodcich apod... jo a pokud tu nekdo je kdo to cet cely a vsechno o tom vi tak mel clanek napsat sam a ja se s tim cvubec nemusel srat

Ad.3.- vybor pro WC by mel pravidla prostudovat a zajistit spolupraci s hlavnim rozhodcim pro WC (at uz bude delegovan pres ICF nebo CNAWR) predem a eliminovat mozne renoncy behem zavodu.

PS
V kadani bude dulezite presne otestovat kolik casu na rozjizdku je treba (tzn. vynechat i rozjizdeni), . melo by byt vice lidi na zpracovani vysledku. Vysledek kazde jizdy MUSI byt znam nejpozdeji do 5 minut po odjeti jizdy jestli nechcem bejt za voly. Pokud vim tak Pitrs planuje velkej info system po celym arealu tak musi byt vysledky co nejdriv jinak to nema smysl.

souhlasím že od teď bysme

souhlasím že od teď bysme měli používat tyto pravidla, ale nejde na ně přejít ze dne na den, bohužel je ICF zplodila až teď:o( takže budeme takový pokusný králík protože doteď nikdo nikde (pokud vím) podle těchto pravidel nejel, ale snad je vymysleli lidi s mozkem v hlavě

určitě se budeme chtít v Kadani maximálně přiblížit novým pravidlům, ale s rozumem a navíc hlavní slovo má organizátor a to je Kódl a hlavní rozhodčí Patrik :o)

a

a s těma cvičnejma jízdama to taky není tak horký, chce si to ty pravidla opravdu přečíst a oddělit co je mišleno na velké mezinárodní závody a co bude reálné při našich normálních závodech, oficiální tréninky jednotlivých států to asi nebudou... :o)