Nové místečko na Lammer Offen

Do soutězky Lammeru přibylo v zimě nějakých 40 tun skály, která se odloupla z pravého břehu ve spodní části soutězky, zhruba 150 metrů proti proudu nad dřevěnou lávkou pro turisty. Zával výrazně pozměnil dotčenou peřej, za vyšší střední a prevděpodobně i vyšší vody se tam tvoří hustej válec.

Za menší vody to asi půjde sjet, ale pozor, při pravé straně by se mohl schovávat sifon.

Každopádně doporučuji před splutím pěší prohlídku a nepodcenit výškový efekt. Při jízdě samotné se dá pohodlně zastavit v laguně zásypem tvořené vlevo.

Vysedání ve stěnách soutězky by za vyšší vody mohlo být obtížné, při střední a nízké bez problémů. Lze prohlédnout opět zleva, jakož i přenést, ovšem opatrně, bouldering po slizké skále.
Nasedání pod válcem v pohodě.

Až to někdo uvidíte za nízké vody, prosím aktualizujte info.
Bohužel jsme nefotili.

Typ článku: 

Komentáře

http://kajak.at... je tam i

http://kajak.at/215/1/28333/Lammeroefen_Neue_Stelle.html
je tam i nejaka fotka, ktera je predpokladam z toho mista, bohuzel neuvadi, kolik tam meli dody, ale rozhodne min nez HW (100 cm)
http://www.hnd.bayern.de/pegel/wasserstand/pegel_wasserstand.php?wertear...
vzhledem k tomu, ze to je nove misto, tak je dost mozny, ze se bude s kazdou vyssi vodou menit, takze jejich popis autoboofu v pravo jiz nemusi byt aktualni.
Karabac

spluto i splaváno

Tuhle sobotu jsme potkali s JKB na kopáči českou partičku, která právě přijela z Lammeru. Tohle místo prej dali - prostřední nový šutr zleva pak přes vracák za šutrem bum na komoru a ok. Jen jedna slečna to tam poslala úplně bez záběru a (V tomhle byli Janku naše úvahy neomylné) plavat tady znamená plavat až do konce ...
Berte to spiš jako drb než jako info, už já to mám z druhé ruky alá jeden člověk co ho neznám něco říkal

Lammer

Ahoj, 9.5 sme to opravdu jeli, stav 62 cm pod mostem na vysedacím místě.
Z druhej jízdy video na: http://www.youtube.com/watch?v=6LQD0ejb5hI ,je to jenom pro informaci jak to vypadá, nečekám na kritiku, co sme udělali špatně teď taky vidím, svoji roli hrála únava. A s tím plaváním, nikdy to není dobrý, ale celou dobu se držela mej lodi a v laguně před esíčkem nasedla a dojela v poho.

Dík za reakci

Díky za příspěvek, konečně nějaké obrazové-video info, to je nakonec lepší než tisíc slov. Zdá se mi, že je na tom videu je míň vody než kolik jsme měli mi, ale pohled shora může klamat ... Každopádně jak to vypadá, úplně "zadarmo" to prostě není