Budování Tlamy v Praze Troji 2011

S velkým potěšením vám mohu oznámit, že budeme mít novou Tlamu. Na schůzce s Pavlem Přindišem, Jirkou Rohanem, Vojtou Barešem, mnou a Milošem Trnkou, která proběhla 6. října v loděnici USK, jsme se dohodli na vzájemné spolupráci při budování a vylepšování trojského kanálu. Chci poděkovat především prvním třem jmenovaným, kteří se rozhodli podpořit úsilí cnawru vybudovat v trojském kanále nový playspot.

Letošní rekonstrukce kanálu se díky úspěšnému vyjednávání bude týkat dvou úseků. Prvním je dno pod vlnkou a druhým je nátok do Tlamy. Záměrem USK Praha je postupně rekonstruovat celé dno kanálu tak, aby do něj bylo možné kotvit rychloupínací plastové překážky. Takovým vzorem je nová londýnská trať, kde jsou dobře patrné jak plastové kostky tak zapuštěné kotvicí kolejničky. Z Troji se tedy budou postupně vytrácet odporné pneumatiky. Hlavní výhodou však bude možnost snadno a rychle přestavovat dispozici překážek a upravovat proudnici tratě.

Budování playspotu je rozděleno na 2 části. Letos se upraví nátok a celou investici hradí z dotačních titulů USK Praha. Druhým krokem bude rekonstrukce dna pod Tlamou a konstrukce mechanicky polohovatelné desky pod lávkou, pomocí níž by se mohl ladit playspot i během průtoku. Na tento krok si musí cnawr sehnat peníze sám. Máme velkou šanci, vybudovat si v Troji svůj vlastní Plattling. Rukavice je hozena. Je to výzva, zda ji zvednout či nechat ležet. Co vy na to?

Typ článku: 

Playspot: 

Komentáře

Ano, je to průlom...

...teď nás konečně čeká tvrdá práce. Příští víkend budeme zaměřovat kanál kvůli modelu. Budu potřebovat asi 2 pomocníky. :) Velký dík patří všem, co jsou a budou ochotni pomoci.

Vypomoc

Ahoj Slundo,

super, konecne se to nejak hejblo :) Dej pak vedet, jestli budes potrebovat pomoct, mel bych byt k dispozici...

Vypomoc

Děkuji za nabídku. Máš nějaký telefon nebo mail? Klidně mi pošli sms 737 700 759.