Opatovice

Minulý týden jsem se byl podívat na vyústění kanálu u Opatovické elektrárny - Opatovice nad Labem mezi Hradcem Králové a Pardubicemi. Byl zde v roce 2006 spot (nevím kdo jej vybudoval), později byl zbořen při údržbě kanálu. Máte někdo chuť a vůli se pokusit oživit toto místo? Pokud ano, napište. Místo je to super, vody je tu vždy poměrně dost. Přikládám foto současné situace a jednu fotku ze staršího článku.

Popis lokality: jedná se o kanál, ze kterého vytéká voda z Opatovické elektrárny, voda vtéká do Labe, kanál je v parádním stavu, u vyústění je jen lehce narušená betonová stěna na pravém břehu, pod spotem se nyní jen lehce vaří voda, hloubka je dle článku přes 3 metry (článek v kategorii playspoty, někdy z roku 2005)

V okolí HK a PCE není snad jiné místo, kde by takhle tekla voda, popřemýšlejte o tom.

Petr

Typ článku: 

Komentáře

Já se tam byla podívat v

Já se tam byla podívat v neděli, ale mam pocit, ze Aleš Křivka a možná Jirka Langer to už nějak zkoušeli řešit a nešlo to.
Je tam problém s majiteli pozemku (ta elektrárna) a hlavně se spodní (neregulovatelnou) vodou. Ale zkus se s nimi spojit, asi ti řeknou víc.

Opatovice

Cau, nedavno se to resilo, dopadlo to spatne... elektrarna to zamitla...

Opatovice

Mluvil jsem s Alešem, mám nějaké dokumenty a od Alešej sme si vyžádal nějaké další informace, počkám až mi je pošle a uvidím, zda budu schopný s tím zkusit znovu pohnout a znovu u elektrárny zalobovat. Udělalo se kolem toho už hodně práce, byla by škoda, kdyby mělo takové místo zůstat nevyužité.