Loop takový to salto s lodí

rozhovor probíhající kdesy na super-spotu:

ona: "Ach lásko, co je to takový to jak tam tak hopsáte ?"
on: "Myslíš to co vypadá jako salto s lodí."
ona: "Hmmmm.. "
on: "To je LOOP drahoušku."
ona: "A broučku, naučíš mě to prosííím ?"
on: "No jasně!! Tady to máš... "

Takže Loop, má milá, může být popředu nebo pozadu a dokonce i ve vzduchu, vlně nebo klidné hladině. Nejběžnější je ale ve válci. Čím větší a silnější válec je, tím hezčí a vyšší loop můžeš dát.

Rozjeď se z vrcholu válce a zarvi loď po špici, přibližně pod úhlem 45 stupňů, do green water. Čím větší silou loď zapíchneš, tím větší dostane vztlak a vyletíš výš nad válec. Pádlo přitom drž před sebou u paluby jakoby jsi se s ním chtěl odrazit. V okamžiku kdy se dopředný pohyb změní v opačný a loď začne stoupat, začni se napřimovat a zvedat pádlo nad hlavu, aby jsi hned nepřepadla a dostala větší air a možnost švihu na dokončení rotace. Ještě předtím než se loď zastaví a začne padat, švihni celým tělem a nataženým pádlem ke špici lodi. Nedělej pádlem zbytečný oblouk, protože ti to k ničemu nepomůže a když ho budeš mítu blíž u těla, budeš rychlejší. Alespoň mně se to osvědčilo. V momentě kdy se už nemůžeš více předklonit, by měla být loď minimálně ve vodorovné poloze nad tebou, takže stačí už jenom rychle švihnout pádlem a tělem zpět s co největším obloukem, zabrat pokud možno obouma listy zároveň a loď švihem nohama dotočit. Voda tě sama rozhodně nepřetočí, teda pokud ti vo to zrovna de. Pádlo během celého pohybu vlastně opíše osmičku. Celý pohyb by měl být plynulý a elegantní rozhodně to však není pomalá figura a pivas při ní bude určitě dost zavazet.

Back loop se provádí naprosto stejně, akorát naopak a je o hodně náročnější naorientaci a načasování.

převzato: SBK

 

Typ článku: 

Komentáře

pohyby

Povšimněte sin prosím, že ty popisované pohyby provádím na „ilustrativních“ fotkách špatně, lepší fotky bohužel v archivu nemám.
Jinak Ondřeju super článek! Je vidět, že jsi bořek (borec?).

Najezd ...

Ja teda sam loopa poradne neumim, co jsem ale v zahranici videl borce kteri to opravdu dobre umej, tak rozhodne nezacinaj tim, ze by se rozjeli z vrcholku vlny a dole jenom dal pokracovaly vestejnem smeru spici pod vodu(jak je to ve zviku v Cechach),co jsem videl tak hodne lidi zacina podobne jako na blunt(nevim jak se tomu poskoceni rika jestli "blup"????), akorat misto v naklonu tam zaseknou spici rovne, spice pak nezmizi nekam metr do hloubky(a do dna), ale jenom par cm pod vodu, nasleduje pak paradni air, ktery konci zase ve valci a ne na hrebeni vlny nebo za ni ....

Re:

špajdimíre, už sis spočítal ty chlupy?!

Re: Najezd ...

Tak to bych se hadal. Suhlasim s tim ze je najezd hodne narocnej a vyznamnou merou ovlivnuje vysledek.
Ale z najezdu na blanta Loopa nedas ani kdyby jses rozkrajel. A co mi moje chabe jazykove znalosti dovoluji tak vsude je to popsany jako najezd ze rovne zhora dolu.

Z ciste profesnich duvodu bych chtel videt tvuj najez na blanta nebo jak si ho perdsavujes. Kdyztak mi posli maila.

Petr

Re: Re: Najezd ...

Vhledem k tomu jak casto se mi povede skocit blanta tak se asi nacekas :)))

Ja nerikam ze to umim, ja rikam ze ti kdo to opravdu umej to tak delaj ...

Kdo je Ondrova milá?

Povšiměte si, že v článku Ondra svoji milou oslovuje jednou v ženském rodu a podruhé v mužském.
Kdo je tedy Ondrova milá?
Holka nebo kluk?

zaklon

Jeste bych se vratil k tomu loopu. Rekl bych, ze Ondra dostatecne nepopsal pohyb pod vodou. Kdyz je slabej valec tak je treba, ve chvili, kdy se dostanete hlavou dolu, natahnout ruce zaklonit se a padlem opsat co nejvetsi oblouk a to lod zvedne. Dobre se to uci na floopu.

to Honza: mas pravdu, ale de to jenom na valcich jako trebo Thun kde to delali. Ja to rozhodne zatim neumim a v cechach ani nenaucim. Rozhodne dik. Jinak moje mila... hmmm, tak az me nejaka bude chtit tak vam dam vedet co ma pod kalhotkama:)) Moza..

Re:

Už vím, proč jsi jel, tak jak si jel v Thunu. Jestli jsi tam jel na té VLNĚ jako ve válci, tak se všechno vysvětluje:o)

loop

Zas bych toho konopka neprechvaloval. Ale stejne dobry. Ja uz vim, komu to vysvetluje... Je to ta stara pokroucena vrba u jejich rybnika do ktere kazdej vecer huci.

zase o mě

zaslechl jsem mé jméno a tak nzbývá než zanechat příspěvek
je jedno co mam v kalhotách
ale na jaře uvidíte takový loopy že se z toho poserete a pak ještě jednou doma až si na to vzpomenete :o)))))
sakra jak já bych teď řádil někde na vodě