Šťastné a veselé/Niga christmass and happy next year

Obrázek uživatele Vilda

Kromě sezony, jejíž konec je u každé vodácké osobnosti individuální, pomalu končí už I dvatisíce třináctka. Rok, který podle některých naprosto mylných výkladů mayského kalendáře vůbec neměl přijít, nakonec přišel a CNAWR se tak mohl hrdě postavit před další ročník a pokusit se pro vás udělat pár akcí. Takže pěkně popořadě.

CNAWR letos zaštiťoval tři závody. Ten první se konal v Plzni. Chtěli bychom vyzdvihnout Martina Plcha, na kterého zbyla velká (nebo úplná?) část organizace závodů. Díky tomu, že se na to nevykašlal a dotáhl za ostatní dílo do konce, jsme mohli zažít opět luxusní závody na úrovni, s fungující oraganizací a pochvalou od mezinárodních závodníků.

Druhý v pořadí byl EuroCup v Troji. Hlavním organizátorem byl Štěpán Vohradský, jeho hlavní asistent Miloš Trnka. Na běhu závodu se podíleli ještě Bubáč, Zíbí, Vilda … Zejména prvním třem jmenovaným je třeba tleskat za to, jak se zvládli vypořádat s nepřízní počasí (povodněmi), nepřízní slalomu (mistrovství světa, byť následovalo až za dva měsíce) nebo sponzoringu. Akce vyšla a my mohli být pyšní, že děláme freestyle.

Poslední měření sil byla akce v Českém Vrbném. Na průběžně nejlepším playspotu v Čechách se konaly doposud zřejmě nejmenší závody. Účastnilo se jich asi 17 lidí I se správcem areálu. Příprava ale byla stejně, ne-li více svědomitá jako u akcí předchozích. Proto znovu děkujeme Janu Bubníkovi a Miloši Trnkovi.

Zvláštní děkovačka patří Ondrovi Křivánkovi (Zíbímu) za nasazení, s jakým se opět pustil do Youngster campů. Jeden byl nucen zrušit kvůli povodním, druhý musel být přesunut do Českého Vrbného. Příčinou toho byl alternativní termín konání raftových závodů v Troji oznámený na poslední chvíli. Ondra všechno         v pohodě zvládl ukočírovat a já osobně jsem byl ten víkend moc rád, že mu můžu společně s Milošem Trnkou a Honzíkem Havelkou s organizací campu pomoci.

Toliko by bylo chvály. V listopadu proběhla výroční schůze. Nebudeme si nic nalhávat, schůzovat nás přišel takřka minimální počet možný k zahájení akce, nicméně debata byla poměrně plodná. Zamysleli jsme se nad našimi nezdary, tím máme na mysli především velice slabou závodnickou základnu           v Českém Vrbném. Pravdou je to, že se akce kryla s finále mistrovství světa v Nantahale, a tak to lze připsat i absenci mezinárodních závodníků, kteří se učástnili onoho klání. I tak nás to ale přinutilo vymyslet následující vylepšení na sezonu 2014:

Došlo nám, že asi nikoho nebaví dojet na závody, zaplatit startovné, odjet si devadesát sekund a zbytek víkendu strávit v plným vracáku a jednou za čtvrt hodiny až dvacet minut najet do playspotu a pobýt si v něm po dobu limitně se blížící nule, případně sedět s pivkem na břehu, a domů pak odjíždět s pocity, které nemají nic společného s dobrým zážitkem z kajakování. Taky víme, že CNAWR je rodeovou asociací a že rodeo má lidi bavit. Chceme proto uspořádat freestylovou akci, na které se nebude závodit, ale všechno ostatní (zejména repráky, hudba a prima atmosféra) zůstane. Cílem je přilákat lidi k pádlování     pro zábavu a ne pro výsledky a vrátit tak těmto sešlostem jejich původní smysl. Event pod prozatimním pracovním názvem "Gangster camp", (převzato                 z "youngster camp" - s nahoněným egem to nemá nic společného), chceme pořádat opět v Českém Vrbném. Je zde prima playspot s gigantickými vracáky, příjemné okolí a jsou tam za nás vděční. Přijměte proto prosím naše pozvání. "Gangster camp" je tu jenom pro vás.

Minimálně jeden závod ale zůstane. Ten se bude konat v Troji (cca začátek Září). Uvidíme, jestli se připojí I Plzeň. Rádi bychom.

Jestli by někomu mohlo připadat, že CNAWR postupně ztrácí svoji důstojnost, protože na posledním závodě skoro nikdo nebyl, je třeba toto tvrzení z naší strany kategoricky odmítnout. Neustále o něčem diskutujeme a vylepšujeme, běh věcí ladíme v rámci daných možností k dokonalosti a ke všem povinnostem zaujímáme profesionální přístup. Záleží jenom na účasti každého z vás, pro koho to všechno děláme. 

Tak to by stačilo. Jděte se nafutrovat vším vánočním jídlem, bacha na kosti, a s co největším počtem z vás zase na shledanou v sezoně 2014.

Za CNAWR Vilda

Typ článku: