Povodeň 2013 - Bunkr Recovery

Ahoj,

Jak jste si jistě všichni všimli, voda nám v Praze vylezla o trochu výš než na hladinu vysněné štvanické vlny. Voda nám zaplavila komplet celý bunkr a bude to znamenat asi trochu práce pro nás všechny.

Prvně chci poděkovat všem, co se narychlo snažili vytahat, přeskupit a pouklízet lodě hydro atd. Bohužel pozice bunkru neumožňuje moc možností k evakuaci a hodně věcí a lodí tam zůstalo.

Bunkr by měl být přístupný myslím kolem 1600 m3/s v Chuchli, ale otázne je jestli se půjde nějak přebrodit k bunkru, nebo budeme muset čekat déle. Uvidíme, půjde-li makat už o víkendu.

Hlavně bychom potřebovali nějaké zkušenosti od pamětníků povodně z 2002. Předpokládám, že budova jako celek bude OK, elektroinstalace v prdeli a hlavně strašně bahna a bordelu.

Do začátku budeme potřebovat asi hlavně hodně síly, holinky, lopaty, velké koště, kolečka, elektrocentrálu a tlakové myčky. Asi něco čím se bude odvážet ten bordel. Předpokládám, že do kanálu se to asi nehází…
Dejte vědět kdo je co schopen sehnat a přinést.

Pište prosím sem do komentářů, ať to lze dobře koordinovat, a můžeme si co nejdříve zase hrát.

Díky a vidíme se v bunkru.

Miloš

Typ článku: 

Tagy: 

Komentáře

Tetanovka

Nezapomeňte že největší bordel budou všude desky s hřebíkama a bahno taky nebude lázenšké. Zkontrolujte si platnost tetanovky a případně obnovte! Doporučuji nějaké kvalitní holínky, proti propíchnutí.

povodeň

v r. 2002 to řešil jirka Kašpar wavkou, plus bunkrníci ochotní pracovat. Slalomky v bunkru tehdy žádné nebyly, plasťáky, pokud vzpomínám, přežily všechny bez úhony. Hydro jsme vyprali a použili dále, pomohlo savo.

Elektrika by možná mohla přežít, měla být po povodních 2002  udělaná i na tento extrém.

 

povodeň

v r. 2002 to řešil jirka Kašpar wavkou, plus bunkrníci ochotní pracovat. Slalomky v bunkru tehdy žádné nebyly, plasťáky, pokud vzpomínám, přežily všechny bez úhony. Hydro jsme vyprali a použili dále, pomohlo savo.

Elektrika by možná mohla přežít, měla být po povodních 2002  udělaná i na tento extrém.

já byl v bunkru v neděli, okolo 14,00, teklo cca 1500 a v bunkru bylo 45 cm vody. 

 

 

Je to domluvené se Sixtákem (

Je to domluvené se Sixtákem ( nekteří ho možná znají ) ze spolku Ekonomů, má možnost vzít elektrocentrálu i wapku, jen je nutné ji napojit na čistou vodu - je tam někde...

Upřesnění

Už se to řeší, postuju původní e-mail. Na neděli se přihlásilo dost lidí. Máme několik wapek co se můžou krmit vodou z řeky. Co potřebujeme určitě je ta elektrocentrála.Čistící prostředky kupovat nebudem, neni to jídelna ani záchod, takže desinfekce netřeba , stejně v tom celej rok jezdíme. Holinky  a rukavice ať si každej vezme vlastní.

Ten slíbenej e-mail:

Ahoj ve spolek,

tak z bunkru je nad vodou asi centimetr střechy. V neděli ráno jsme s Petrem Čechem bunkr kontrolovali a netušili jsme o kolik to může stoupnou. Ke dveřím chybělo ještě tak 0,75m. Většinu lodí jsme umístili na horní dva krakorce, asi 6 lodí zůstalo v druhém krakorci odspoda, ty jsme obrátili dírou dolu. Říkali jsme si. že vejš to určitě nestoupne. Odpoledne se tam ještě stavoval Lukáš Zábranský s Jirkou Brtníkem, taky něco uklidili a vypnuli proud. Díky jim.

Dost z vás si loď a věci odvezlo. Plasťákům co tam zůstaly, by zaplavení nemělo ublížit, akorát budou plný vody a bordelu. Hned jak klesne voda tam s někým zajdu a lodě vylejeme.

No na neděli 9.6.2013 od 10hod vyhlašuji úklidovou brigádu. Pokud někdo máte wapku tak by se hodila (nevím jestli se může krmit vodou z Vltavy). Jinak mi napište kdo můžete přijít, hodit se bude lopata, hrablo, smetáky, kýbly a tak. Čekám, že tam bude dost bahna.

Bunkrmajstr

bunkr brigada..

Ahojte,

Na kolko sa nachadzam na Slovensku, tak sa brigady nemozem zucastnit.. :/.. Predpokladam vsak, ze to nebude len jednodnova zalezitost.. Do Prahy by som mal prist cca 10.-12. Takze do nasledujucich prac sa urcite zapojim v maximalnej pristupnej miere..