Lofer-Rodeo 2016

Párty pokračuje!
Lofer-Rodeo na rakouské Saalach se tento rok koná od 16. do 18. září. Hlavní událostí tohoto festivalu je závod Boatercross - a již legendární Bootshausparty! 

Úporné boje na vlně známé jako Hubertus, super vibrace na březích Saalach, nevázané bahenní bitky na párty: Lofer-Rodeo bylo na přelomu tisíciletí považováno za jednu z nejlegendárnějších freestylových událostí v Evropě. Ale po několika následných záplavách byla vlna “Hubi” nenávratně zničena a Lofer-Rodeo se ztratilo z obzoru. Roku 2014 Schorschi Schauf probouzí Rodeo jako zábavní akci opět k životu. Ovšem nyní přebírají organizaci místní, kteří chtějí, aby se Lofer-Rodeo znovu stalo tradiční velkou akcí v kalendáři extrémního kajakingu.

Lofer-Rodeo v září 2016 nezve účastníky na řeku Saalach jenom jako čistě zábavní akce a ani jako vážný závod. Naopak organizátorský tým Whitewater Slaves e.V. klade důraz na spojení vyspělého adrenalinového závodu se super atmosférou na březích divoké Saalach a nezapomenutelnou Bootshausparty.

Boatercross místo Freestylu
„Kvůli změnám během povodní je nyní vlna Hubertus velmi závislá na výšce vodní hladiny”, říká šéf z Whitewater Slaves Johann Schmiderer, „i z tohoto důvodu nemůžeme nyní uspořádat klasický freestyle závod.” Již během vedení Schorschiho nalákal Boatercross do Loferu spoustu nadšených kajakářů. V roce 2016 mají za cíl organizátoři Lofer-Rodeo pevně zakotvit a doufají v širokou mezinárodní účast na této události. „Když to hladina dovolí, uspořádáme také tradiční Freestyle a na program přidáme super Old-School-Rodeo.“

Budiž světlo: Slalomová trať se v noci rozzáří
V pátek veer garantuje Lofer-Rodeo působivou a okouzlující atmosféru: osvětlení řeky Saalach mezi 19. a 23. hodinou se postará o neobvyklé kulisy na slalomové trati. Martin Leitinger, umělec z Loferu, nechá zmizet kameny, stromy a vodu v zářivých barvách. Pozdní tréninkové ježdění tak můžete zakončit u piva, projekce a pohodové hudby na nové Ďábelské lávce (Teufelsteg).

Všechny informace ohledně Lofer-Rode: www.lofer-rodeo.rocks

Všichni táhnou za jedno pádlo:
Mistrovství Evropy & Německé mistrovství v SUP a Lofer-Rodeo. Mimo jiné i nadále pokračuje spolupráce se Stand-Up-Paddle scénou. Současně s Lofer-Rodeo bude na Saalach uspořádáno Německé mistrovství ve Whitewater SUP. Závod jednotlivců se koná v sobotu od 9 do 14 hodin. V neděli po společné Bootshausparty je na programu SUP-Cross na horní Saalach. I přesto je možné - s ohleduplností k SUP závodníkům - obě části řeky během závodu sjíždět na kajaku. O organizaci Stand-Up-Paddel soutěží se postará tým BavarianWaters.com.

Program Lofer-Rodeo 2016
Pátek, 16. září 2016:

  • 19 až 23 hodin, registrace
  • 19 až 23 hodin, osvětlení slalomové trati na Saalach: bar, projekce a pohodová hudba u Ďábelské lávky (Teufelssteg). Následná párty v Karussellu.

Sobota, 17. září 2016

  • 9 až 12 hodin hodin, registrace
  • 9 až 14 hodin, Mistrovství Evropy / Německé mistrovství jednotlivců Whitewater SUP, slalomová trať (Salomstrecke)
  • 14 hodin, Start Boatercross Slalomstrecke
  • 19 hodin, začátek Bootshausparty
  • 21 hodin, vyhlášení vítězů Boatercross a SUP

Neděle, 18. září 2016

  • SUP-Cross na horní Saalach

Datum: 

16.09.2016 (Celý den) - 18.09.2016 (Celý den)

Typ akce: 

Štítky: 

Playspot: