Přidat komentář

Session systém bodování

Ahoj, letos na mistrovství Německa v Plattlingu byl používán tzv. session systém pro bodování jízd v kvalifikaci a semi. Už jsem o tom mluvil s pár lidma z výboru a jelikož to vypadá, že jsou myšlence nakloněni tak vám tu teď tento systém ve zkratce představím.

Takže, co je to session systém, jaké jsou jeho výhody a nevýhody a proč by se měl používat v rámci tour.

Co to je Session systém?

 1. Session systém se používá pro všechny rozjížďky kromě finále (tam se jede H2H).
 2. Každá rozjížďka trvá 2 x počet závodníků minut. Tedy při standartní rozjížďce o 5ti závodnících je to 10 minut.
 3. V rozjížďce závodníci najíždějí do válce v předem daném pořadí, které je před začátkem rozjížďky závodníkům zdůrazněno, aby nedošlo k předbíhání z nevědomosti. Pokud závodník, který je na řaďe, není připraven k vjezdu do válce, nastupuje další dle pořadí.
 4. Jeden nájezd do válce nesmí trvat déle než 30 vteřin. Časomíra oznámí 25 a 30 vteřin houkáním.
 5. Každému závodníkovi se započítává varieta za všechny jízdy které stihne během rozjížďky (i.e. odškrtávají se figury stejně jako kdyby to celé byla jedna jízda).
 6. Během rozjížďky může závodník libovolněkrát najíždět zezhora a provádět entrymovy.
 7. Pokud závodník neodjede svojí rozjížďku a musí si jízdu odjet sám, tak má k dispozici 4 minuty během niž odjede čtyři 30vteřinové jízdy (nesmí během jedé jízdy vícekrát najíždět do válce). Pokud jede závodníků více tak upřesní hlavní rozhodčí.

Výhody

 1. Časově úspornější a lépe se odhaduje trvání rozjížděk.
 2. Menší množství papírů od rozhodčíchà Jednodušší sčítání výsledků (každý rozhodčí má za jednu rozjížďku jeden cifru pro každého závodníka).
 3. Výsledky pro každou rozjížďku se během další rozjížďky rovnou sečtou, takže výsledky každé části závodu jsou hotové hned po skončení té části.
 4. Méně stresu pro závodníky a daleko větší zábava.
 5. Daleko atraktivnější pro diváky než standartní formát.

Nevýhody

 1. Lze použít pouze u playspotů s kvalitním vracákem.
 2. Pro rozhodčí je to náročnější, musí udržet koncentraci celých 10 minut.
 3. Může dojít k znevýhodnění závodníků v závislosti na sestavě v rozjížďce - pokud někdo má v rozjížďce 4 dobré jezdce tak najezdí menší počet jízd než ten kdo tam má 4 nováčky. (tohle se dá obejít nasazováním do rozjížděk dle pořadí v tour)

Myslím, že je to zábavný i účelný systém bodování a to jak pro diváky, tak pro závodníky. Jak vám potvrdí každý, kdo byl letos na plátně na závodech, tak je to pohodička na kterou se krásně kouká.
Pokud se vám tento systém líbí tak ho podpořte, ať si podle něj zazávodíme už v Kadani.

Typ článku: 

CAPTCHA
Slouží k ověření, zda jste skutečný návštěvník a k zabránění spamu